تبلیغات

عضویت در سایت پرسش و پاسخ رایج جوانان

تبلیغات
عضویت در سایت
مطالب ارسالی
لینک دوستان
آمار و اطلاعات سایت
» بازدید های امروز : 1
» بازدید های دیروز : 1
» بازدید های این ماه : 1
» کل بازدید ها : 1
» تعدادکل مطالب ارسالی:
Free Page Rank Tool

بهترین هدیه به آقایان!

بهترین هدیه به عشق خود

تمامی مباحث و مطالب این وبسایت مطابق با کشور عزیزمان ایران می باشد 

آموزش کارامد افزایش قد

عضویت در سایت

» روش صحیح استفاده از کاندوم
ارسال شده توسط : معتمد | در تاریخ : پنجشنبه 29 بهمن 1388 | موضوع :

کاندوم  ......

کاندوم یک پوشش پلاستیکی بسیار نازک است که پس از سخت شدن و ایستادن آلت تناسلی مرد و پیش از ورود به مهبل (آلت تناسلی زنانه) روی عضوجنسی مرد کشیده می شود. از این طریق هنگام انزال مرد مایع منی در داخل غلاف کاندوم ریخته شده و مانع ازتماس اسپرم مرد با ترشح های داخل واژن شده وازرسیدن آن به دهانه رحم جلوگیری می کند. كـانـدوم با ایـجـاد مـانع از بارداری وسرایت بیماریهای منتقله از راه جنسی(STDs) جلوگیری می كند.کاندوم را با اسامی دیگری چون (کاپوت)، (عایق پلاستیکی) و ( غلاف) هم می شناسند.كاندوم زنان چیست؟

امروزه کاندوم های زنانه نیزعرضه شده که خانم ها قبل ازنزدیکی می توانند آن را در داخل واژن خود قرار دهند. در صورت استفاده صحیح، پزشکان کاندوم را به عنوان یک وسیله بسیار مناسب وکاملاً موثردر پیشگیری از بارداری و ابتلا به بیماری های مقاربتی می شناسند و توصیه می کنند. كاندوم زنانه(FEMIDOMS) بلندتر از كاندوم مردانه بوده و دارای دوحلقه می باشد. قیمت آن از كاندوم مردانه گرانتر و كاربرد آن نیز دشوار تر است. كارایی كاندوم های زنانه 75 درصد می باشد.

نحوه استفاده از کاندوم زنانه


8z7xext4m2t3egq0gv6.jpg

سایز اصلی عکس اینجا کلیک کنید 

توضیحات بیشتر در مورد کاندوم زنانه   

تاریخچه كاندوم

استفاده از كاندوم به 3000 سال پیش بازمیگردد، زمانی كه مصریان باستان برای جلوگیری از انتقال بیماریها غلافی از جنس پارچه تهیه میكردند. سپس كاندوم از روده گوسفند و دیگر غشاهای حیوانی تهیه گردید، و از سال 1800 میلادی تولید انبوه كاندوم های لاستیكی آغاز گردید. از سال 1930 كاندوم های با جنس لاتكس(LATEX) در دسترس قرار گرفت.

نكته: سالانه 5 میلیارد كاندوم در سراسر جهان مورد استفاده قرار میگیرد.

مكانیسم عمل كاندوم:

كاندوم به عنوان یك مانع فیزیكی از ورود اسپرم (منی) به دستگاه تناسلی زن، و تماس مستقیم ترشحات بدنی زن و مرد جلوگیری و به این طریق از بارداری و انتقال میكروارگانیسمهای بیماریزا ممانعت بعمل می آورد.

خصوصیات كاندوم:

1-اندازه: در اندازه های استاندارد-بزرگتر از حد معمول(EXTRA LARGE) و كوچكتر (و تنگ تر) از حد استاندارد(SNUG FIT) موجود می باشند.به ترتیب دارای قطر دارای ۱۹۰ میلیمتر طول و ۰.۰۷ میلیمتر و در خالت استاندارد ۵۲ میلیمتر قطر دارد.

2-جنس:در سه جنس لاتكس (LATEX)-پلی اورتان(POLYURETHANE) و روده بره(LAMBSKIN) موجود می باشند. کاندومی که از پوست بره درست شده انتقال حرارت خوبی داشته و تماس پوستی را هم بهتر نمایش میدهد ولی از انتقال بیماری جلوگیری نکرده باکتری ها راحت از ان رد میشوند ضمنا جای زیادی هم برای منی ندارد .

3- شكل: برخی دارای یك سر مخزن دار برای نگهداری و تجمع انزال مرد بوده و برخی نیز فاقد آن می باشند. برخی سطحی صاف داشته وبرخی دارای موج وشیار(RIBBED)و یا خارهای برجسته (STUDDED) می باشند كه باعث تحریك پذیری بیشتر و افزایش لذت جنسی میگردند (بیشتر در خانمها)

4- ضخامت:در ضخامتهای استاندارد-استحكام بالا(EXTRA-STRENGHT) كه ضخامت بیشتری داشته و نسبت به پارگی مقاوم ترند-نازك (EXTRA-THIN ) كه ضخامت كمتری داشته و استفاده از آنها توصیه نمیگردد.کاندوم های دارای زایده برای افزایش لذت جنسی زنان به کار می روند منجمله کاندوم های خاردار، حلقوی و نقطه دار. این گونه کاندوم ها برای این طراحی شدند که نقاط حساسی از مهبل را بیشتر تحریک کنند.

5- حاوی لغزنده كننده: برخی كاندومها از پیش به مواد لغزنده كننده آغشته شده اند.

6- اسپرم كش ها: برخی كاندومها حاوی اسپرم كش نیز می باشند كه می تواند اثر بخشی كاندوم را افزایش دهد.

7- بی حس كننده ها: برخی كاندومها به مواد بی حس كننده موضعی همچون بنزوكائین آغشته گردیده اند كه با كاهش حساسیت آلت مردان، انزال را به تاخیر می اندازند.

8-برخی كاندوم ها طعم دار و یا رنگی می باشند.

نكته:كاندوم های ساخته شده از پوست بره حرارت بدن را بهتر هدایت كرده و لذت آمیزش جنسی را افزایش میدهند. اما تنها از بارداری جلوگیری كرده و در مقابل سرایت بیماریهای آمیزشی ناكارآمد می باشند.

نكته: لاتكس از مقاومت كششی بالایی برخوردار است بطوری كه میتوان آنرا قبل از اینكه پاره شود تا 800 درصد تحت كشش قرار داد. یعنی یك كاندوم را میتوان تا 120 سانتی متر تحت كشش قرار داد بدون اینكه پاره شود. لاتكس دارای قابلیت کش امدن بسیار زیادی است و همچنین معمولا می تواند تا ۳۰ مگا پاسکال را تحمل نماید (پاسکال واحد فشار است یعنی اگر یک وزنه 3000 کیلویی را در یک متر مربع قرار بدهید) همچنین به طور طبیعی میتواند تا بیشتر از ۸۰۰٪ برابر خودش کش بیاید و بزرگ گردد. کمترین ضخامت کاندوم به ۰.۰۴۶ میلیمتر می رسد.

نكته:كمترین ضخامت كاندوم های لاتكس 0.046 میلی متر و كاندوم های پلی اورتان 0.02 میلی متر می باشد.مزایای پلی اورتان(ماده ای که از زنجیره کربن و هیدروژن و اکسیژن)نسبت به لاتكس:

1- گرما را بهتر از لاتكس هدایت می كند.

2- مدت زمان بیشتری میتوان آن را نگهداری كرد.

3- سازگار با لغزنده كننده های پایه روغن (نامحلول در آب) می باشد. اما لاتكس تنها با لغزنده كننده های پایه آب (محلول در آب) سازگاری دارد.

4- برای افرادی كه به لاتكس حساسیت (آلرژی) دارند مناسب می باشد.

5- برخلاف لاتكس بی بو است.

6- نرمتر و نازك تر از لاتكس است.

7- شرایط نگهداری آن آسانتر از لاتكس است. پلی اورتان را میتوان در حرارت بالاتر نیز نگهداری كرد. (البته نه زیاد بالا)معایب پلی اورتان:

1- احتمال پارگی آن بیشتر از لاتكس است.

2- گران قیمت تر از لاتكس است.

3- ممكن است در محافظت در برابر بیماریهای آمیزشی موثر نباشند (البته این باور از عدم انجام آزمایشات كافی بروی پلی اورتان نشات گرفته است)درصد اثر بخشی كاندوم:

میزان كارایی كاندوم چنانچه بصورت غیر مداوم و نادرست استفاده گردد 86 درصد در طول سال (به عبارت دیگر از هر 100 زن 14 زن تا پایان یك سال باردار خواهند شد) و چنانچه بطور مداوم و صحیح از آن استفاده گردد، این میزان به 98 درصد میرسد (به عبارت دیگر از هر 100 زن تنها 2 زن باردار خواهند شد)دلایل شكست كاندوم:

2 درصد كاندومها (كمتر از 2 كاندوم در هر 100 كاندوم) به دلایل زیر دچار پارگی می شوند:

1- استفاده نادرست از كاندوم.

2- استفاده از لغزنده كننده های پایه روغن با كاندوم های با جنس لاتكس.

3- نگهداری غیر اصولی كاندومها.

4- آسیب دیدن آنها توسط ناخن و دیگر اشیاء برنده وتیز.

5- باز كردن بسته حاوی كاندوم با قیچی، چاقو ویا دندانها.

6- درست قرار ندادن كاندوم روی آلت.

7- آمیزش جنسی طولانی مدت و یا خشن.

8- استفاده از كاندوم در مقاربتهای غیر مهبلی(مقعدی).

9- استفاده بیش از یك بار از كاندوم.

10- استفاده از كاندوم های تاریخ گذشته.

11- استفاده از كاندوم با اندازه كوچكتر از آلت.

12- عدم استفاده و یا استفاده ناكافی از لغزنده كننده های مناسب.پنج درصد كاندومها ممكن است به دلایل زیر از روی آلت لغزیده و كاملا خارج شوند، و یا 13-3 درصد از روی آلت لغزیده و اندكی از آلت بیرون آیند:

1- استفاده از كاندوم های با اندازه بزرگتر از آلت.

2- استفاده بیش از اندازه از مواد لغزنده كننده پیش از كشیدن كاندوم روی آلت (تنها یك قطره كافیست)
3- نگرفتن حلقه كاندوم با دست پیش از خارج ساختن آلت از دستگاه تناسلی زن.

4- خارج نساختن آلت از دستگاه تناسلی زن بلافاصله پس از انزال.مزایای استفاده از كاندوم:

1- كاندوم تنها ابزار پیشگیری از بارداری است كه از سرایت بیماریهای منتقله از راه جنسی جلوگیری می كند. (هنگامی كه بطور صحیح و مداوم استفاده شوند). برای مثال كاندوم ریسك انتقال ویروس HIV را تا 90 درصد كاهش میدهد.

2- یكی از روشهای مطمئن جلوگیری از بارداری می باشد. (در صورتی كه بطور صحیح و مداوم استفاده شوند).

3- فاقد عوارض جانبی همچون دیگر روشهای جلوگیری از بارداری می باشد. (به استثنای حساسیت زا بودن لاتكس در برخی افراد)

4- ایمن بوده و دسترسی به آنها آسان است. بطوری كه در تمام داروخانه ها موجود بوده و نیازی به نسخه پزشك برای خریداری آنها نیست.

5- در اشكال، اندازهها، رنگها و طعمهای گوناگون عرضه می گردند.

6- تاثیری بروی قدرت باروری دو جنس نمی گذارد.

7- آمیزش جنسی تمیزتر انجام می گیرد.

8- با جلوگیری از بارداری و سرایت بیماریهای آمیزشی، استرس و اضطراب در دو جنس كاهش یافته و به تبع آن رابطه جنسی لذت بخش تر صورت می گیرد.

9- با كاهش تحریك پذیری در مردان، تحمل مردان را افزایش داده و انزال زودرس را به تعویق می اندازد.

10- ارزان قیمت هستند.

معایب كاندوم:

1- از كارایی دیگر روشهای پیشگیری برخوردار نیست.

2- استفاده مداوم و صحیح از آن مستلزم عزم و انگیزه می باشد.

3- نیاز به همكاری شریك جنسی دارد.

4- كاهش لذت جنسی و ایجاد وقفه در فعالیت جنسی.

5- نیاز به نگهداری مناسب و اصولی دارد.


چه كسانی باید از كاندوم استفاده كنند؟

1- همه زنان و مردانی كه در معرض ابتلا به بیماریهای آمیزشی قرار دارند.

2- همه زنان و مردانی كه در سن تولید مثل واقع هستند.

3- همه زنان و مردانی كه نسبت به احساسات، سلامتی و زندگی خود و شریك جنسی خود احساس مسئولیت می كنند.

4- زنانی كه نیاز به یك روش موقت و یا پشتیبان جلوگیری از بارداری دارند.

5- زنان و مردانی كه بطور غیر مداوم و گاهگاه رابطه جنسی دارند.


افزایش اعتماد به نفس نسبت به كاندوم:

1- كاندوم را همواره در دسترس داشته باشید.

2- هنگام خرید كاندوم خجالت زده و شرمگین نشوید. با غرور و سربلندی آن را خریداری كنید، چراكه استفاده از كاندوم نشانه مسئولیت پذیری و اعتماد بنفس شما می باشد.

3- پیش از استفاده از كاندوم با شریك جنسی خود درباره آن صحبت كنید. شریك جنسی خود را متقاعد به استفاده از آن كنید.

4- اطمینان از استفاده صحیح و مداوم كاندوم تنها به عهده مردان نیست. بلكه زنان نیز همواره بایستی به آن توجه داشته باشند.


نكات مهم در مورد كاندومها:

1- كاندوم را باید در مكان های خنك، خشك و دور از نور مستقیم خورشید نگهداری كرد. از نگهداری كاندوم در محلهای گرم مثل داخل داشبورد خودرو و یا در كیف پول جیبی خودداری كنید. هنگامی كه لاتكس در معرض گرما قرار میگرد ساختمان آن شكننده و تضعیف شده و احتمال پاره شدن آن حین نزدیكی افزایش می یابد.

2- كاندوم باید بدور از گرمای بدن نگهداری شود. مثلا در جیب عقب شلوار نباید آن را قرار داد.

3- در هر بار مقاربت باید از یك كاندوم نو استفاده شود. هرگز بیش از یك بار از یك كاندوم استفاده نكنید.

4-پیش از استفاده از كاندوم حتما به تاریخ انقضای آن توجه كنید. از استفاده كاندوم های تاریخ گذشته جدا پرهیز كنید. تاریخ انقضای كاندوم های فاقد اسپرم كش معمولا 5 سال پس از تولید و كاندوم های حاوی اسپرم كش 2 سال پس از تولید می باشد.

5- پس از باز كردن بسته حاوی كاندوم به ظاهر و كیفیت كاندوم توجه كنید و از كاندوم های آسیب دیده، تغییر رنگ داده، شكننده، چسبناك، خشك شده، سوراخ، با بسته مخدوش و پاره شده هرگز استفاده نكنید.

6- قبل از گشودن بسته حاوی كاندوم فشار ملایمی به مركز بسته وارد كنید. شما باید یك حالت بالش مانند را كه نشانه وجود هوا در بسته كاندوم است را احساس كنید. چنانچه بسته كاندوم سالم نباشد و هوایی در آن محبوس نشده باشد نشانه پارگی و یا سوراخ دار بودن آن بوده و نباید ازآن استفاده كرد.

7- برای لغزنده ساختن كاندوم (از جنس لاتكس) و تسهیل عمل مقاربت از راهنمای زیر استفاده كنید:

* لغزنده كننده های ایمن (مجاز): لغزنده كننده های پایه آب (مثل ژل لوبریكیشن)-گلیسیرین-بزاق دهان-آب-لغزنده كننده های سیلیكونی-سفیده تخم مرغ.

* لغزنده كننده های غیر ایمن(ممنوع): روغن بچه-پودر تالك-هر نوع كرم و لوسیون بدن-روغن های نباتی- روغن های ماساژ-وازلین-روغنها و لوسیونهای ضد آفتاب-الكل طبی-خامه-كره.

8- از بكارگیری لغزنده كننده های پایه روغن برای چرب ساختن كاندوم های لاتكس جدا بپرهیزید. چراكه باعث تضعیف ساختمان لاتكس و افزایش احتمال پارگی آنها میگردد.

9- كاندوم بایستی به محض نعوظ روی آلت مرد كشیده شود، قبل از هرگونه تماس جنسی. مایعی كه قبل و بعد از انزال از آلت مرد خارج میگردد نیز می تواند حاوی اسپرم و یا میكروارگانیسمهای بیماریزا باشد.

10- هر دو جنس مرد و زن بایستی قبل و پس از نزدیكی ادرار كنند.

11- بلافاصله پس از انزال مرد و قبل از اینكه حالت نعوظ از بین برود (آلت شل شود) ، آلت تناسلی مرد بایستی از دستگاه تناسلی زن خارج گردد.


نحوه پوشیدن كاندوم:

این وسیله در ابتدا دایره ای شکل است و شما تنها کافی است ان را روی آلت تناسلی خود بگذارید و بعد حلقه دور آن را رو به پایین بکشید و حلقه ای که کاندوم دوران است باز می شود و کاندم به سادگی تا پایین کشیده می شود و آلت را می پوشاند.

1- بسته حاوی كاندوم را به آرامی و با احتیاط باز كنید. در باز كردن بسته از قیچی، چاقو، ناخن و دندان استفاده نكنید. کاندوم را پیش از استفاده از حالت رول و پیچ خورده باز نکنید .


? برای مشاهده کامل به [] مراجعه کنید ?
نویسنده : معتمد ? تاریخ : 04:20 ب.ظ ? نظرات ( ) ? لینک مطلب
صفحات دیگر سایت

عضویت در سایت

عطر ماه تولد پسران و دختران

 ™ Copyright © 2008  All rights reserved © Power By : javananbian2.mihanblog.com