تبلیغات

عضویت در سایت پرسش و پاسخ رایج جوانان

تبلیغات
عضویت در سایت
مطالب ارسالی
لینک دوستان
آمار و اطلاعات سایت
» بازدید های امروز : 1
» بازدید های دیروز : 1
» بازدید های این ماه : 1
» کل بازدید ها : 1
» تعدادکل مطالب ارسالی:
Free Page Rank Tool

بهترین هدیه به آقایان!

بهترین هدیه به عشق خود

تمامی مباحث و مطالب این وبسایت مطابق با کشور عزیزمان ایران می باشد 

آموزش کارامد افزایش قد

عضویت در سایت

» چگونگی تهیه یک پستان بند- سوتین:
ارسال شده توسط : معتمد | در تاریخ : پنجشنبه 29 بهمن 1388 | موضوع : مربوط به خانومها، 


پستان بند برای دختران لازم است به ویژه وقتی که آنها ورزش و فعالیت بدنی انجام می دهند. زیرا از پستان ها محافظت می کند. با این حال با توجه به نحوه بستن و اندازه پستان بند ، لازم است که آنها را راهنمایی کرد. کلا پستان بندها را در دو نوع می سازند. نوع باندی ( نواری ) که پهنای پستان را می پوشاند و نوع فنجانی ( کاسه ای ) که فقط روی پستان ها را می پوشاند. نوع باندی با شماره های 32، 34، 36 و ... مشخص می شود. اما نوع فنجانی را به کمک حروف مانند: AA ، A ، B، C و ... مشخص می کنند.


امروزه حتی با ترکیب این دو نوع ، اندازه های متنوعی می سازند ، مانند: 32AA . هنگام خرید حتما اندازه مناسب را باید انتخاب کرد تا از سر خوردن ، فاصله برداشتن و چروک برداشتن و ... اجتناب شود. پس لازم است که اندازه مناسب را انتخاب کنیم. در این مورد زنان فروشنده خیلی می توانند کمک کنند.

در اینجا چند دستور العمل ساده را یاد آوری می کنیم:


- به کمک یک متر نواری ، درست از زیر پستان ها ، دور کامل بدن
که شامل پشت و قفسه سینه است را اندازه بگیرید. متر باید به بدن بچسبد و شل یا خیلی سفت نباشد.

- به مقدار  اندازه گیری فوق ، عدد 5 اینچ (حدود 12 سانتیمتر) را اضافه کنید. به این ترتیب اندازه دور سینه شما به دست می آید.

- برای تعیین اندازه قسمت فنجانی ، به کمک متر نواری ، دور بدن خود را از پشت تا برجسته ترین قسمت پستانها ، اندازه بگیرید.

- حال مقدار اندازه سینه در بند دوم را از این عدد کسر کنید . عدد باقیمانده ، اندازه قسمت فنجانی پستان بند را به دست می دهد. یعنی اگر باقیمانده کوچکتر از 1 اینچ (2.5 سانتیمتر) باشد ، اندازه پستان بند مورد نیاز شما AA  است. اگر برابر 1 اینچ باشد ، اندازه پستان بند مورد نیاز شما A  خواهد بود. اگر 2 اینچ (5 سانتیمتر) باشد ، B ، اگر 3 اینچ (7.5 سانتیمتر) باشد ، C و غیره خواهد بود.
به عنوان مثال اگر اندازه دور بدن شما از پشت تا نوک پستانها ، 33 اینچ ( حدود 83 سانتیمتر) و اندازه پشت تا قفسه سینه شما 32 اینچ (80 سانتیمتر) باشد، اختلاف این دو اندازه گیری 1 اینچ (2.5 سانتیمتر) است و بنابراین پستان بند مناسب برای شما
A32 خواهد بود.

- اگر اندازه دور سینه شما عدد فرد باشد مانند 31 (cm79) یا 33(cm 83) اینچ، بهتر است آن را به عدد زوج بزرگتر گرد کنید.مثلا به 32 یا 34 اینچ. زیرا شما در حال رشد هستید و سینه شما امکان دارد بزرگتر شود. از طرفی بیشتر پستان بندها قابل تنظیم هستند.از چه نوع پستان بندی استفاده کنید؟

برای دخترانی که هنوز سینه های کوچکی دارند و پستان بند مناسبی برای سایز پستانشان نیست ، پستان بندهایی به نام پستان بندهای آموزشی وجود دارد که از سینه آنها محافظت می کند.

امروزه ، برای شروع ، از پستان بندهای ورزشی که به وسیله  اغلب زنان فعال و ورزشکار استفاده می شود ، می توان استفاده کرد. علاوه بر آن یک دختر خانم جوان می تواند انواع دیگر پستان بندها را بیازماید تا مناسبترین را برای خود انتخاب کند. نوعی از پستان بندها ، قسمت کاسه ای نرمی دارند که زیاد پستان را تغییر شکل نمی دهد. برخی از این پستان بندها ، حاوی سیمهایی شبیه حرف U هستند تا استقامت بیشتری داشته باشند. اگر اندازه پستانها بزرگتر باشد مانند C یا بالاتر ، انتخاب این نوع پستان بندها مناسبتر است. برخی از پستان بندها حاوی پدهای داخلی هستند. برخی از پستان بندها هم که ضخیمتر هستند ، پستانهای شما را کوچکتر جلوه می دهند.
رشد پستانها ، نشانه بزرگ شدن یک دختر است. بنابراین طبیعی است پرسشهایی درباره پستان بند داشته باشد و در این راه بزرگترها می توانند کمک مفیدی بکنند.


بقیه در ادامه مطلب

اکثر خانمها به اندازه کافی به سینه های خود توجه نمی کنند و خیلی مسائل را در مورد سینه (پستان) نمی دانند. در این مقاله خانم سالی وادیکا نکات مهمی را در مورد سینه ها آموزش می دهد:

1- رشد سینه:
سینه یک زن 20 ساله شامل چربی، غدد شیری و ماده ای به نام کولاژن یا کلاژن است (که باعث پیوند بافتها به هم و سفت نگه داشتن سینه می شود). اما به تدریج با بالا رفتن سن، غدد شیری و کولاژن تحلیل رفته و جای خود را به چربی بیشتر می دهد و این چربی اضافی باعث افتادن سینه ها می شود. راهی برای جلوگیری از این روند نیست ولی پوشیدن سینه بندی که زیرش سیم دارد روند افت سینه ها را کند می کند.

2- وزن سینه ها:
اگر وزنتان بالا رفته و سینه هایتان بزرگ شده اند گناه وزن اضافی را به گردن آنها نیندازید. یک جفت سینه سایز A یک چهارم پوند، سایز B نیم پوند، سایز C سه چهارم پوند وD یک پوند وزن دارد.

3- پوست سینه:
پوست ناحیه سینه به خاطر کشیده شدن آن بسیار نازکتر از پوست بقیه بدن است و به همین خاطر سریعتر دچار خشکی می شود. حتما با استفاده از یک کرم سفت کننده سینه ها را مرطوب نگهدارید. این کرمها باعث تحریک کولاژن و الاستین شده و حاوی عنصر ضد اشعه ماوراء بنفش و عنصر رتینول (ضد چروک) هستند. در عین حال از کرمهای مرطوب کننده معمولی مثل وازلین و آکوافور هم غافل نشوید.

4- مو روی سینه:
تقریبا همه زنها چند تاری مو (بین 2 تا 15 تار) روی سینه و نوک سینه دارند. قانون کلی این است که هر چه رنگ موی سر و پوست تیره تر باشد، احتمال داشتن مو روی نوک سینه بیشتر است. اگر این موها آزارتان می دهد، می توانید هر چند وقت یک بار موم بیندازید. اما اگر چند تار مو بیشتر نیست، استفاده از موچین راحت تر است. اول با الکل اطراف موها را ضدعفونی کنید. موها را با موچین بردارید و بعد با یک محلول ضد باکتری ماساژ دهید. با این کار یکی دو هفته ای از شر موها خلاص خواهید بود.

5- نوک سینه:
اندازه و شکل نوک سینه آدمها با هم تفاوت دارد. جهت آنها هم متفاوت است. نوک سینه می تواند سر بالا، سرپایین، به چپ، یا به راست باشد. حتی جهت نوک دو سینه بعضی از زنها با هم متفاوت است. همه این ها بستگی به نوع رشد هاله تیره دور نوک سینه دارد.

6-سیکل سینه ها:
تغییر در میزان هورمونهای بدن باعث تغیر حالت مداوم سینه ها است. در روزهای اول پس از عادت ماهانه به خاطر توازن هورمونها بافت سینه از همیشه نرم تر است. در میانه دوره به خطر هورمون استروژن سینه ها حساستر می شود و بالاخره در هفته قبل از عادت ماهانه به خاطر میزان بالای پروژسترون سینه ها متورم و کمی دردناک می شود. در ای حالت اگر خیلی اذیت می شوید می توانید از یک مسکن استفاده کنید و مصرف چای و قهوه را کم کنید.

7- زمان مراجعه به دکتر:
اگر نوبت معاینه سینه هایتان رسیده است، بهترین موقع همان هفته اول پس از عادت ماهانه است چون پوست سینه نرمتر است و اگر غده یا رشد غیر عادی وجود داشته باشد تشخیص راحت تر است.

8- جراحی پلاستیک سینه:
تابحال حدود 2 میلیون زن در آمریکا سینه هایشان را جراحی پلاستیک کرده اند و هر سال هم 250 هزار نفر به این تعداد افزوده می شود. متوسط سن زنانی که جراحی می شوند 34 است. 90 درصد پس از زایمان این کار را می کنند و اکثرا دو سایز سینههایشان را بزرگ می کنند. حدود 6 درصد از کسانی که جراحی می شوند ناراضی هستند و برای دستکاری مجدد یا برداشتن ژلاتین دوباره زیر تیغ می روند.

9-خطر جراحی:
تقریبا در 10 درصد از موارد ژلاتین تخت می شود یا نشتی می کند و یا باعث چروک شدن سینه می شود و باید جایگزین یا کلا برداشته شود. مشکل دیگر سفت شدن بافت زخم مانند دور ژلاتین است که مستلزم یک جراحی مجدد است. در ضمن همیشه خطر عفونت و خونریزی پس از جراحی هم هست.

10- آفتاب سوختگی:
حتی از زیر سینه بند هم امکان آفتاب سوختگی سینه هست. سینه بند فقط به اندازه یک کرم ضد آفتاب با SPF پنج تا هفت عمل می کند. حتما اگر قصد دارید به ساحل دریا بروید یا حمام آفتاب بگیرید از یک کرم ضد آفتاب با SPF حداقل 15 و محافظ ماوراء بنفش (نوع AوB ) استفاده کنید وگرنه دچار چروک زود رس و لکه های قهوه ای خواهید شد.

11- مراقبت از پوست اطراف سینه:
منطقه بالا و میان دو سینه پر از غدد چربی است و به همین خاطر راحت لک می شود و خال در می آورد. در ضمن هر چه سینه ها بزرگتر باشد، بیشتر عرق می کند و محل تجمع باکتری می شود. با استفاده از پودرهای جذب کننده در منطقه زیر و میان دو سینه از جمع شدن و مسدود شدن حفره های پوست جلوگیری کنید. در ضمن هر روز خصوصا پس از ورزش این دو منطقه را با دستمالهای باکتری کش تمیز کنید و اگر خواستید بعد از تمیز کردن از یک تونر حاوی کمی اسید سالیسیلیک استفاده کنید.

12- شکاف بین دو سینه:
اندازه سینه ها ربط زیادی به زیبایی شکاف بین سینه ندارد. بیشتر حالت سینه و موقعیت سینه روی بدن است که مهم است. در ضمن پهنای بدن هم مهم است. اگر بدن از زیر بغل به پایین باریک باشد، شکاف بین سینه ها زیباتر خواهد بود. 


? برای مشاهده کامل به [] مراجعه کنید ?
نویسنده : معتمد ? تاریخ : 03:38 ب.ظ ? نظرات ( ) ? لینک مطلب
صفحات دیگر سایت

عضویت در سایت

عطر ماه تولد پسران و دختران

 ™ Copyright © 2008  All rights reserved © Power By : javananbian2.mihanblog.com